Pytania i odpowiedzi
baner sammi gotowanie naczynie

Kup i używaj garnek przez 14 dni w swojej kuchni , jeśli nie będzie działał jak na filmach oddamy pieniądze
Obejrzyj ponad 100 dietetycznych wideoprzepisów ,

Masz pytania? Chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ?
Zadzwoń 793-369-556 .,

Przeczytaj pytania i odpowiedzi i dowiedz się więcej o naczyniu SAMMI

Pytania i odpowiedzi

1 Jak to możliwe że smażymy bez tłuszczu ?

Każde mięso zawiera w sobie określoną ilość tłuszczu.  Tak naprawdę to ten tłuszcz wykorzystujemy  do smażenia. Jest go na tyle dużo że nie potrzebujemy dodawać innych tłuszczy.

 

2. Podczas smażenia nic nie  „dymi”  Dlaczego ?

Podwójne ścianki naczynia ograniczają temperaturę wewnątrz naczynia do 160-180 stopni. Jest to wystarczająca temperatura żeby smażyć ale za niska żeby tłuszcze osiągnęły temperaturę dymienia która waha się w zakresie  od 180 do 230 stopni.

 

3. Dlaczego ryby nie wymagają solenia ?

Ryby morskie są naturalnie lekko słone . Jeśli smażymy je w tradycyjny sposób to wchłaniają dużo oleju i to olej musimy posolić. Kilogram ryby potrafi wchłonąć prawie szklankę oleju – a to ok 1500 niepotrzebnych kalorii.

 

4. Czy jest prawdą że można smażyć mrożone ryby bez rozmrażania i bez tłuszczu ?

Tak. W naszym naczyniu można tak smażyć. Po prostu wkładamy zamrożoną rybę do naczynia, przykrywamy i ustawiamy gaz na średni. Po kilkunastu minutach przekręcamy ją na druga stronę , rumienimy i gotowe.

 

5. Czy można solić i dodawać przyprawy przed smażeniem ?

Oczywiście że można tylko nie ma takiej potrzeby. Jeśli posolicie mięso czy rybę według starych przyzwyczajeń i usmażycie w naszym naczyniu bez tłuszczu  to wszystko  będzie za słone.  Lepiej będzie ewentualnie dosolić troszkę po smażeniu.

 

6. Jak możliwe jest gotowanie bez wody ?

Do gotowania świeżych i mrożonych warzyw wykorzystujemy zawartą w nich wodę.  Warzywa gotują się we własnej parze. Ponieważ nie dodajemy wody  , sole mineralne i witaminy nie wypłukują się . Warzywa maja swój naturalny smak i nie ma potrzeby ich solenia.

 

7. Powłoki nieprzywierające tradycyjnych naczyń szybko się niszczą. Czy tu jest tak samo ?

Zdecydowanie nie. Jeśli  nie podrapiemy naczynia ostrymi narzędziami ,    to  powłoka na naszych naczyniach wielokrotnie dłużej zachowuje swoje  właściwości dzięki ograniczeniu temperatury wewnątrz naczynia do 160-180 stopni . Po prostu się nie przegrzewa i nie traci  swoich właściwości. Większość powłok może pracować w temperaturach 260 – 450 stopni. Jeśli przez kilka minut rozgrzewamy  tradycyjną  patelnię na  gazie którego płomień ma ok 1000 stopni , to przegrzewamy  powłokę i trwale ją niszczymy.

 

8. Czy można gotować w tym naczyniu zupy, sosy, makarony ?

Tak , oczywiście. Naczynie działa jak tradycyjny garnek do gotowania, z ta małą różnicą że podczas gotowania  np.  makaronu woda nie kipi.

 

9. Podobno można robić w tym naczyniu  powidła i dżemy .

Tak.  Jest to jedna z jego zalet.  Przez pierwsze 15 minut  gotujemy owoce  bez dodawania wody pod przykryciem na średnim gazie  a później już bez pokrywki na małym gazie do czasu aż powidła osiągną oczekiwaną gęstość .  Nie ma potrzeby stałego dozorowania ponieważ nic się nie przypala.